wtorek, 25 lutego 2014

Mieszkanie czy dom?

Przysłowie mówi "wolnoć Tomku w swoim domku" i wydawałoby się, że posiadanie własnej willi to marzenie każdego. Okazuje się jednak, że dla wielu osób znacznie lepszym rozwiązaniem jest mieszkanie w bloku wielorodzinnym.

Dom nie dla każdego

"Mały, biały domek wciąż mi się śni" śpiewał niegdyś Mieczysław Fogg. Rzeczywiście chyba każdemu zdarzyło się rozmyślać nad własnym domem, w którym można żyć po swojemu i nie przejmować się zbytnio sąsiadami. Czar pryska, kiedy spojrzeć na to z bardziej praktycznego punktu widzenia. Koszty zakupu działki w atrakcyjnej lokalizacji (mało kto chciałby mieszkać na odludziu) i budowy są dziś bardzo wysokie. Decydując się na gotowy dom tak naprawdę kupujemy kota w worku, bo na ogół nie jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka wychwycić wszystkich jego mankamentów. Do tego dochodzą podatki gruntowe, a także konieczność samodzielnego zarządzania nieruchomością (np. zawierania umów z dostawcami mediów, zlecania robót remontowych, dbania o porządek na terenie posesji).

Mieszkania dla wygodnych


Mieszkanie w budynku wielorodzinnym to z pewnością tańsza i mniej kłopotliwa alternatywa. Owszem, musimy liczyć się z przestrzeganiem norm sąsiedzkiego współżycia (cisza nocna, utrzymywanie czystości w pomieszczeniach wspólnego użytku itp.). Z drugiej strony wnosząc opłaty z tytułu czynszu jesteśmy zwolnieni z szeregu obowiązków (przykładowo nie musimy pilnować terminów wywozu śmieci, szukać fachowców od naprawy pękniętej rury kanalizacyjnej czy pamiętać o obowiązku deratyzacji). Mamy także więcej okazji do kontaktów z innymi ludźmi, wzajemnej pomocy, a nawet tworzenia trwałych relacji.

1 komentarz:

  1. Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom to darmowy, przyjazny serwis ogłoszeń lokalnych z Radomia. Przeznaczona dla zwykłych użytkowników jak i dla firm, którzy dotychczas mieli trudności z kupnem i sprzedażą dowolnych przedmiotów nowych i używanych pośród dużej ilości propozycji sklepów i firm w Radomiu. To najłatwiejszy sposób aby wystawić ogłoszenia drobne sprzedam, wynajmę, zamienię sie lub oferuję usługi w Radomiu. Jeśli chcesz coś sprzedać po prostu wejdź na Radom Lokalne - znajdziesz tu zainteresowanych użytkowników z Twojego miasta i okolic. Nieskomplikowana, regionalna sprzedaż zarówno przedmiotów z drugiej ręki jak również nieużywanych z różnych kategorii tematycznych, wyposażenie domu i ogrodu, gry, ubranka dla dzieci, zabawki, wózki i foteliki dziecięce, kolekcje, komputery, motoryzacja Radom, nieruchomości Radom, książki itp. Aby coś kupić lub sprzedać w Radomiu wejdź na Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom i zobacz jak łatwo znaleźć przedmiot lub usługę której poszukujesz. Bez trudu znajdziesz pracę w Radomiu, pokój, mieszkanie, zwierzaka, korepetycje, ciekawe meble, firmę i usługę czy samochód. Wszystko ekspresowo w jednym miejscu - Radom Lokalne.

    OdpowiedzUsuń