środa, 26 lutego 2014

Rynek mieszkaniowy w Polsce

Rynek mieszkaniowy w Polsce powoli się rozrasta o nowe osiedla i inwestycje deweloperskie. Ceny nieruchomości idą bardzo powoli do góry, dlatego wciąż jest to dobry moment, aby kupić sobie mieszkanie w dobrej cenie lub też zainwestować w nieruchomości.

Decyzja o zakupie pierwszego własnego mieszkania jest z pewnością jedną z najtrudniejszych. Nie ułatwia tego fakt, że obecnie Polacy mają do spłacenia aż 1,8 miliona kredytów hipotecznych. Oznacza to, że tyle właśnie osób mieszka w mieszkaniu lub domu zakupionym na kredyt. Tylko niewiele osób stać na własne mieszkanie bez finansowania go kredytem. Dlatego trzeba dobrze się zastanowić czy i nas stać na kredyt, który będziemy spłacać przez kolejne 20 lat.

Jeśli jednak przemyśleliśmy wszystkie za i przeciw zakupowi mieszkania trzeba jeszcze znaleźć idealne miejsce do życia. Dla wielu osób bardzo ważna jest lokalizacja nieruchomości. Musi być blisko do pracy, szkoły czy do rodziny. Albo wręcz przeciwnie, musi to być cicha okolica, do której dojechać można tylko własnym samochodem. Kolejna kwestia to ustalenie ile pokoi lub metrów kwadratowych będzie nam potrzebnych. Zbyt małe mieszkanie jest problematyczne, z kolei kupując zbyt duże poniesiemy większe koszty, a część lokalu będzie nieużywana.


Bardzo ważne jest ustalenie ,czy chcemy mieszkanie z rynku wtórnego czy z nowej inwestycji. Przede wszystkim różnice są w cenie i w stanie mieszkania. Nowe wymaga tylko urządzenia, a używane nawet kapitalnego remontu. To tylko kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę kupując mieszkanie.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz